Komunikat dot. PO I Ds. 80.2019

Prokuratura Okręgowa w Zamościu za sygnaturą PO I Ds. 80.2019 prowadzi śledztwo przeciwko Danielowi S., podejrzanemu o czyny z art. 148 § 1 kk oraz z art. 13 § 1 kk w zw. z art. 148 § 1 kk w zb. z art. 156 § 1 pkt 2 kk w zw. z art. 11 § 2 kk, dotyczące pozbawienia życia Anny S. i usiłowania pozbawienia życia Jerzego S, w dniu 27 maja 2019 roku w Biłgoraju.

Z dotychczasowych ustaleń wynika, że podejrzany w dniu 27 maja 2019 roku na terenie prywatnej posesji, położonej w dzielnicy domków jednorodzinnych w Biłgoraju, zaatakował nożem swoich rodziców. W wyniku odniesionych obrażeń, Anna S. poniosła śmierć na miejscu. Jerzy S. został przewieziony do szpitala w stanie ciężkim, gdzie jest w dalszym ciągu hospitalizowany.

W dniu 29 maja 2019 roku, po wykonaniu szeregu czynności procesowych, wydano wobec Daniela S. postanowienie o przedstawieniu zarzutów i przesłuchano go w charakterze podejrzanego. Po wykonaniu z jego udziałem czynności procesowych, skierowano do Sądu Rejonowego w Zamościu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania. Sąd przychylił się do złożonego wniosku i zastosował wobec podejrzanego tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy.

Zarzucane podejrzanemu zbrodnie są zagrożone karą dożywotniego pozbawienia wolności.