Komunikat dot. sprawy PO I Ds 107.2019

Prokuratura Okręgowa w Zamościu nadzoruje śledztwo dotyczące posiadania i handlu znacznymi ilościami substancji psychotropowej w postaci mefedronu, na terenie Janowa Lubelskiego i miejscowości Zarzecze, w woj. lubelskim, tj. o czyny z art. 58 ust. 1, art. 59 ust. 1 i art. 62 ust. 2 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

W przedmiotowym śledztwie w dniu 3 października 2019 roku funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, zatrzymali 5 osób, wobec których wydano postanowienia o przedstawieniu zarzutów dotyczące nielegalnego handlu, posiadania oraz bezpłatnego udostępnienia innych osobom mefedronu ( czyny z art. 59 ust. 1, art. 62 ust. 1, art. 62 ust. 2 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii).

Z zatrzymanymi osobami wykonano czynności procesowe i zastosowano środki zapobiegawcze w postaci dozorów Policji. Wobec jednego z podejrzanych, który jest zatrudniony w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Janowie Lubelskim Sąd Rejonowy w Zamościu, wskutek złożonego przez Prokuraturę Okręgową w Zamościu wniosku, zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Za zarzucane podejrzanym czyny grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

Autor: Rzecznik Prasowy, 2019-10-09 14:00