Komunikat dot. sprawy PO I Ds. 65.2019

Prokuratura Okręgowa w Zamościu za sygnaturą PO I Ds. 65.2019 prowadzi śledztwo przeciwko Justynie. K. i Krzysztofowi Ł., podejrzanym o czyny z art. 148 § 1 kk oraz z art. 262 § 1 kk, dotyczące pozbawienia życia i znieważenia zwłok 36-letniego mężczyzny.

W dniu 25 kwietnia 2019 roku przypadkowa osoba, ujawniła w kompleksie leśnym w miejscowości Wierzchowiska, w powiecie janowskim zwłoki 36-letniego mężczyzny, który posiadał liczne rany cięte w okolicy głowy i szyi, a także odcięte stopy.

Podczas wykonywanych czynności procesowych przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Janowie Lubelskim i Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, pod nadzorem prokuratorów z Prokuratury Okręgowej w Zamościu i Prokuratury Rejonowej w Janowie Lubelskim, w niedługim czasie po ujawnieniu zwłok, doszło do zatrzymania Justyny K. i Krzysztofa Ł.

Wymienionym osobom, przedstawiono zarzut zbrodni zabójstwa 36-letniego Daniela S. i znieważenia jego zwłok. Czynności procesowe polegające na ogłoszeniu im postanowienia o przedstawieniu zarzutów i przesłuchaniu w charakterze podejrzanych wykonali w dniu 27 kwietnia 2019 roku prokuratorzy Prokuratury Okręgowej w Zamościu. Przesłuchana w charakterze podejrzanej Justyna K. nie przyznała się do popełnienia obu zarzucanych jej czynów. Krzysztof Ł. przyznał się jedynie częściowo do przedstawionych mu zarzutów. Oboje złożyli wyjaśnienia. 

W dniu 27 kwietnia 2019 roku, Sąd Rejonowy w Zamościu, wskutek złożonego przez Prokuraturę Okręgową w Zamościu wniosku, zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. 

Zarzucana podejrzanym zbrodnia zabójstwa jest zagrożona karą dożywotniego pozbawienia wolności.