Sprawca usiłowania zabójstwa konkubiny aresztowany

Prokuratura Rejonowa w Zamościu prowadzi za sygn. PR 1 Ds. 501.2016 śledztwo w sprawie usiłowania zabójstwa Aleksandry K., do którego doszło w dniu 14 listopada 2016 r. w Zamościu.

Ustalono, że w godzinach wieczornych tego dnia w mieszkaniu przy ul. Poniatowskiego w Zamościu trzy osoby – dwóch mężczyzn i kobieta – spożywały alkohol. W pewnej chwili jeden z uczestników zdarzenia – Artur C. lat 39 – oddalił się z mieszkania. Po powrocie zastał swoją konkubinę Aleksandrę K. lat 40 w niedwuznacznej sytuacji z trzecim mężczyzną, Andrzejem B. lat 52. Artur C. zaczął uderzać konkubinę pięściami po twarzy, a następnie zabranym z kuchni nożem kuchennym zadał jej – jak się okazało – 3 ciosy w klatkę piersiową i brzuch, powodując rany kłute. Z uwagi na natychmiastową interwencję medyczną pokrzywdzona przeżyła. Doznała uszkodzenia jelita i zapalenia otrzewnej. Biegły zakwalifikował te obrażenia jako chorobę realnie zagrażającą życiu.

Artur C. został zatrzymany, lecz początkowo nie można było przeprowadzić z jego udziałem czynności – z uwagi na znaczny stan nietrzeźwości (1,90 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu). Po wytrzeźwieniu przedstawiono mu zarzut usiłowania zabójstwa Aleksandry K. z jednoczesnym spowodowaniem u niej ciężkiego uszczerbku na zdrowiu poprzez zadawanie ciosów rękami w głowę oraz nożem w klatkę piersiową i brzuch. Podejrzany nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i odmówił składania wyjaśnień.

W dniu 16 listopada 2016 r. Artur C. został doprowadzony do Sądu Rejonowego w Zamościu z wnioskiem Prokuratury Rejonowej w Zamościu o tymczasowe aresztowanie. Sąd przychylił się do wniosku i postanowieniem zastosował 3-miesięczny areszt wobec podejrzanego.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Zamościu Bartosz Wójcik

Autor: Rzecznik Prasowy, 2016-11-17 15:08